Odstawienie tabletek z powodu złego samopoczucia a możliwość zajścia w ciążę

Witam. Mam 21 lat. Od 3 i pol miesiaca zazywalam tabletki antykoncepcyjne dwuskladnikowe. (Z siedmio dniowymi przerwami na krwawienie) W trakcie 4 opakowania w polowie bylam zmuszona je odstawic z powodu fatalnego samopoczucia. Ostatnia tabletke zazylam w piatek (15tabletka) w niedziele kochalam sie z chlopakiem doszlo do wytrysku w srodku. we wtorek natomiast dostalam krwawienia z odstawienia. Czy istnieje mozliwosc zajscia w ciaze?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ odstawiła Pani tabletki, ryzyko ciąży zdecydowanie istnieje. Proszę bowiem pamiętać, że płodność powraca od razu po odstawieniu antykoncepcji. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy - wynik będzie wiarygodny po 14 dniach od stosunku.