Opóźnienie w braniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, biorę tabletki 3 miesiące. W środę powinnam zacząć 4 listek, dzisiaj mamy niedziele, a ja dalej nie mam tabletek. Najprędzej do ginekologa udało mi się umówić na wtorek. Czy jestem teraz narażona na większe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Obecnie jest Pani niechroniona przed niechcianą ciążą. Ewentualny stosunek może się zakończyć zapłodnieniem. Po rozpoczęciu nowego opakowania o takim opóźnieniu należy dodatkowo się zabezpieczać przez pierwszy tydzień jedzenia tabletek.

Pozdrawiam serdecznie!