Opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej po przerwie

Witam. Brałam tabletki antykoncepcyjne 6 miesięcy. W poniedziałek powinnam wziąć tabletkę, ale niestety mój ginekolog nie przyjmował i tabletki dostałam dopiero dzisiaj. Chciałam zapytać czy mam wziąć je od poniedziałku czy zrobic przerwe i wziąć w pierwszy dzień miesiączki ? Natalia

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Kolejne opakowanie powinno się rozpocząć zaraz po zakończeniu przerwy, bez względu na wystąpienie czy też nie krwawienia.