Opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej w trzecim tygodniu stosowania

witam!zawsze biorę tabletki o 19:30 -19:45 ale 16 tabletkę wziełam po 23 a 17 dopiero o 7:15 rano czyli spóźniłam się w 3tyg o 11h i 45 min...więc nie przestałam brać tabletek i niezrobiłam ani tygodniowej przerwy ani nie wzięłam 2 opakowania po poprzednim wybrałam tabletki normlanie do końca i zrobiłam jakby nigdy nic 7 dniową przerwę jestem w jej trakcie ale nie wiem czy dobrze zrobiłam...bardzo proszę o odpowiedź

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli opóźnienie wynosiło mniej niż 12 godzin to nie ma konieczności wdrażania dodatkowego postępowania.