Opuchnięte i krwawiące dziąsła

Od kilku dni mam spuchnięte górne dziąsło po lewej stronie. Mam to kilka dni raz na jakiś czas. W tym czasie podczas szczotkowania krwawi. Co może być tego przyczyną? Czyżby zbyt intensywne szczotkowanie, a może jakiś ubytek? Po jakimś czasie wszystko zawsze wraca do normy. Dolegliwość ma charakter cykliczny.

Krwawienie dziąseł jest głównie spowodowane złogami kamienia nad i pod dziąsłowego. Może być również nieleczona głęboka próchnica na stycznych powierzchniach zębów. Niezbędna jest wizyta w gabinecie i odkładnia diagnostyka w powiększeniu. Kilka wizyt i dziąsła przestana krwawić.