Czy mogę jeszcze zaczekać na wizytę u dentysty?

Dzień Dobry, Mam taką przypadłość z zębem (4) - mianowicie ząb ten był leczony kanałowo 3 lata temu. Niestety w ostatnim czasie pojawił się w zębie ubytek. W zeszłym tygodniu byłam u stomatologa i założono mi na niego tymczasowe lekarstwo. Niestety wczoraj z zęba wypadł mały kawałek lekarstwa wraz z kawałkiem ścianki zęba po wewnętrznej stronie. Lekarstwo jest w korzeniu zęba, lecz cześć zęba została odsłonięta częściowo po wewnętrznej stronie. Mój stomatolog przebywa obecnie na urlopie. Ząb nie boli, nie jest wrażliwy na ciepło/ zimno. Czy mogę w obecnej sytuacji "przeczekać" do następnej wizyty za 1,5 tygodnia ?
KOBIETA, 25 LAT 2 tygodnie temu

W przypadku takiego pęknięcia będzie trzeba odbudować zęba na nowo, docelowo konieczna jest korona protetyczna. Trzeba odbudować jak najszybciej aby nie doszło do większego pęknięcia.