Dlaczego stomatolog założył lekarstwo przed leczeniem kanałowym?

Witam Bylam dziś u stomatologa miałam mieć leczenie kanałowe zeba szostki dentystka powiedziała ze usunęła próchnice odbudował ścianę zęba i załozyla lekarstwo ale nie trutke nie rozumiem dlaczego zalozyla lekarstwo skoro miałbyć robione kanałowe ?

Dzień dobry,
z Pani opisu wynika, że leczenie będzie kontynuowane na następnej wizycie. Lekarstwo założone do zęba ma ochronić Panią przed bólem, jednocześnie jego działanie jest bakteriobójcze i leczące tkankę zęba. Najczęściej zakłada się lekarstwa z miejscowo, w kanale, działającym antybiotykiem lub innym środkiem dezynfekującym kanały.

Dentysta zapewne taki właśnie miał plan. Lekarstwo w zębie to zapewne tzw. tymczasowy opatrunek, który chroni „otwarty” ząb przed przedostaniem się do niego bakterii oraz ma działanie regenerujące. Leczenie endodontyczne często jest wieloetapowe, stąd ząb zostaje tymczasowo wypełniony, aby pacjent do kolejnej wizyty nie chodził z odsłoniętym zębem i nie narażał go na powikłania.
Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl