Czy taki posmak po założeniu opatrunku na zęba jest normalny?

W czwartek lekarz stwierdził że mój ząb wymaga leczenia kanałowego. Zaaplikował mi lekarstwo odkażające do zęba i założył tymczasowy opatrunek. Od wczoraj (sobota) mam w ustach posmak lekarstwa. Czy to normalne czy coś dzieje się z opatrunkiem?

Taki posmak powoduje substancja, która została wprowadzona do zęba. Zaraz po założeniu opatrunku nie powinien on niepokoić, jednak jeśli smak utrzymuje się dłużej oznacza to , że tymczasowy opatrunek nie jest szczelny. Jeśli posmak jest intensywny, to warto zgłosić się do stomatologa. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl