Osłabienie i skok pulsu po szybkim marszu

Dzień dobry, Od wczoraj zaczęłam ćwiczyć na siłowni. Korzystałam z bieżni i po 22 min szybkiego marszu, bo miałam ustawioną prędkość 5.5 i puls skoczył do 140 zrobiło mi się słabo, myslałam, że zemdleję. Czy prawdopodobne ze mam jakies kłopoty z sercem? Przeciez to nie był taki mocny wysiłek.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry, nie można wykluczyć przyczyny kardiologicznej dolegliwości. Problem mógł pojawić się też z powodu odwodnienia i intensywnego wysiłku po dłuższej przerwie oraz z samych warunków ćwiczeń - np. brak dostępu świeżego powietrza. Jeżeli dolegliwości będą nawracać to wskazany jest kontakt z kardiologiem.