Ostry ból w sercu i bóle głowy w czasie ćwiczeń u 12-latki

Witam! Mam córke która ma 12 lat i skarży się że gdy ćwiczy najczęściej biega ma ostry ból w sercu przy rzebrach z lewej strony, w ciągu dnia ma bóle głowy i jest osłabiona, nie chce rano wstawać.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli dziecko zgłasza dolegliwości bólowe podczas aktywności fizycznej najprawdopodobniej oznacza to ból o pochodzeniu mięśniowym. By objawy ustąpiły, być może wystarczy tylko zmienić rodzaj ćwiczeń lub zmniejszyć ich ilość. Ze względu jednak na pozostałe objawy proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą - wskazane jest bowiem wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych.