Pęcherzyki powstałe w wyniku półpaśca a zarażanie wirusem

Witam Od 5 dni mam pęcherzyki powstałe w wyniku półpaścca. Mam pytanie, jak długo będę zarażać wirusem ponieważ informacje na ten temat są sprzeczne. I czy po 6 dniach siedzenia w domu mogę już wrócic do pracy ponieważ czuję się już na siłach i nie dokucza mi już ból? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Do zakażenia może dojść jedynie po kontakcie z zawartością pęcherzyków w fazie wysiewu pęcherzyków półpaśca. Jak z tego wynika, izolacja chorych na półpasiec nie jest konieczna. Mogą oni być leczeni w warunkach domowych, z zachowaniem standardowego reżimu higienicznego. Sugeruje pozostanie w domu jeszcze kilka dni dla Pani dobra, często choroba ta daje nieprzyjemne powikłania w postaci utrzymujących się dość długo bóli itp.