Płaczliwość, nerwowość po 50-tce

Mam 50 lat, miesiaczkuję regularnie , od początku roku jestem płaczliwa bez powodu, nerwowa, z błahego powodu robię wielką awanturę z przekleństwami włącznie. wczesniej byłam opanowana.Miewam czeste stany depresyjne i problemy z koncentracją,rzadko uderzenia gorąca . Lekarz w ZOZ nie skierował na hormonalne bad. krwi, powiedział, że HTZ podobno po całk.zaniku miesiączki i że to inne przyczyny bo człowiek się zmienia z wiekiem. Czy tak istotnie jest, ze nie musze niczego konrolować?

Witam, okres poprzedzający klimakterium bywa trudny dla kobiet.W związku z wiekiem, objawy opisane przez Panią mogą być sygnałami,że właśnie wchodzi Pani w czas dużych zmian hormonalnych.Ale też nie koniecznie. Proszę na wszelki wypadek zrobić sobie podstawowe badania diagnostyczne i jeżeli nic nie wykażą bardziej niż zwykle zadbać o siebie, poprzez cyklicznie realizowany ruch na świeżym powietrzu oraz systematyczny relaks np przy muzyce, w kąpieli, poprzez ćwiczenia jogi.Zawsze można też włączyć jakieś ziołowe, łagodne preparaty uspokajające lub udać się do psychologa lub lekarza i podjąć kroki w celu zrównoważenia stanu emocji - jeżeli samodzielne próby poradzenia sobie nie przyniosą rezultatu. Pozdrawiam

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza