Plamienie podczas stosowania tabletek Micorygon

Witam. Od ponad trzech lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Microgynon. Do tej pory byłam z nich bardzo zadowolona, nie występowały żadne skutki uboczne, jednak w czasie brania tabletek z obecnego opakowania przy 13. tabletce wystąpiło niewielkie plamienie, które utrzymywało się przez 3 dni. Nie pominęłam żadnej tabletki, brałam je o stałej porze (maksymalna różnica w przyjęciu to 1,5 godziny), nie zażywałam innych leków. Czy pomimo plamienia ochrona antykoncepcyjna była zachowana?

Lek. Tomasz Budlewski

Ochrona raczej tak choć Proszę pamiętać że niestety nie ma w 100 % skutecznych metod antykoncepcji. Proponuje udać się do swojego ginekologa. Być może konieczna będzie modyfikacja stosowanej antykoncepcji,