Plastry antykoncepcyjne a lekarstwa

Witam ;) zaczęłam niedawno stosować plastry antykoncepcyjne, i zastanawiam się nad wpływem lekarstw na nie. Antybiotyki wiem, że obniżają skuteczność, ale co gdy np. boli mnie ząb i zażyje tabletkę przeciwbólową, ewentualnie dwie ? Albo łapie mnie grypa i zażyję coś aby jej zapobiec? Bardzo proszę o odpowiedź ;) Pozdrawiam, Agnieszka ;)

Redakcja abcZdrowie

Bardzo wiele leków (ale także ziół) wpływa na skuteczność hormonalnej antykoncepcji, stąd zalecałabym przed ich zastosowaniem uważnie przeczytac ulotkę (a w szczególnosci interakcje) dołączoną do opakowania. Z leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych polecić można preparaty zawierające paracetamol.