Płyn w kolanie po artroskopii

Witam, ja również jestem po artroskopii prawego kolana. Diagnoza - pęknięcie łąkotki przyśrodkowej kolana prawego. Operacje miałem 5 pazdziernika i lekarz zadecydował o przyszyciu parkiet łąkotki. Po czterech dniach opuściłem szpital, dwa tygodnie o kulach a nastepnie półtora miesiaca chodziłem w ortezie kat 20 stopni. Po ściągnięciu ortezy noga była bardzo oslabiona, szczególnie mięsień czworoglowy. Zaczalem go ćwiczyć o po jakimś czasie noga spuchła i pojawił się płyn. Pojechałem na kontrolę i lekarz zrobił punkcję z czego ściągnął trzy szczykawa żółtego płynu. Powiedział że ladnie się wszystko goi ale widocznie za duzo ćwiczyłem i naszedł płyn. Teraz nie ćwiczę i po tygodniu płyn znowu naszedł bo noga jest grubsza i mam ograniczone ruchy. Moje pytanie czy to normalne że ponad dwa i pół miesiąca od operacji i przy wykonywaniu normalnych czynności domowych kolano puchnie i zbiera się tam jakiś płyn? Lekarz stwierdził po USG że łąkotka jest zszyta prawidłowo i że się zrosła. Proszę o jakieś porady czy też wskazówki czy to normalne czy są jakieś komplikacje. Z góry dziękuję Szymon.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Zlecałbym udać się do fizjoterapeuty aby ten dobrał odpowiednie ćwiczenia do Pana stanu. Pozdrawiam.