Po czym rozpoznać schizofrenię u pacjenta?

Witam. Mój maz miał dwa lata temu był w szpitalu psychiatrycznym i pewien chlopan opowiadal ze lekarz z niego zrobil kaleke potem maz powiedział ze ten lekarz chce jego tez otruc miał oprócz tego tez kołatanie serca niepokoj lek biegunke bezsenność wysokie ciśnienie pojedynczy sluch po wybudzeniu i pojedynczy zwid. Co to może być za choroba? lekarz stwierdził schizofrenie czy słusznie miał tez jednostronny bol glowy

Dzień dobry,

Bez osobistego badania pacjenta, nikt nie powinien stawiać czy też podważać diagnoz.
Najlepiej jak Państwo oboje porozmawiają z lekarzem prowadzącym o swoich (czy też tylko Pani) wątpliwościach dotyczących rozpoznania schizofrenii u męża.