Po jakim czasie od wypadku dojdę do pełnej sprawności?
witam, 28 sierpnia w wypadku samochodowym doznałam następującego urazu: sklinowacenie przednie trzonu L1 z obniżeniem wysokości przedniej krawędzi o ok. 1/4. z TK kręgosłupa wynika, że doszło do złamania górnej i bocznej krawędzi trzonu L1, wypuklanie się odłamów na ok 5 mm do kanału kręgowego. Do dzisiejszego dnia odczuwam pulsowanie w pośladu oraz drętwienie nogi. Jaki jest czas, aby dojść do pełnej sprawności (noszę gorset już ponad 4 miesiące).

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Szanowna Pani, niestety ale nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Każdy przypadek jest indywidualny. Czasami mogą to być miesiące, w innych przypadkach lata a czasami niestety nie dochodzi do poprawy stanu klinicznego.