Po jakim czasie torbiel z jajnika powinna zniknąć?

Po jakim czasie torbiel z jajnika powinna zniknąć? Lekarz zdiagnozował u mnie torbiel na jajniku ok 4 miesiące temu. Torbiel znajduje się na środku jajnika, ma 4cm średnicy i się nie powiększa, badania krwi Ca-125 wyszły w porządku. Czy ona zniknie czy lepeiej podjąć się leczenia: operacji laparoskopowej lub leczenia hormonalnego?

Witam,
niestety prawdopodobieństwo wchłonięcia się torbieli jest niewielkie.
Torbiele jajników usuwa się zwykle w laparoskopii, jeżeli są duże.
Można podjąć próbę leczenia hormonalnego, ale kwestia operacji pozostaje do przedyskutowania z lekarzem ginekologiem.

pozdrawiam