Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych mam nieregularny okres i krwawienie po stosunku - to normalne?

Witam! Przez prawie 2 lata bralam tabletki antykoncepcyjne. Przez pierwszy rok M***, ponieważ takie tabletki przepisał mi lekarz w Anglii, gdzie mieszkam.Po roku zmieniłam na Y*** i juz w trakcie brania tych tabletek czasami pojawiały się plamienia międzymiesiączkowe. Obecnie minęło około 2 miesiące od odstawienia tabletek i mam problemy z okresem, który pojawia się nieregularnie i trwa krótko. Jednak bardziej niepokoją mnie ciągłe plamienia, zwłasza po stosunku, jest to normalna, czerwona krew, którą ma mój mąż na penisie, a która nie zostaje na wkładce. Chciałam zapytać czy to normlane? Bardzo się tym martwię :-(

Redakcja abcZdrowie

Po odstawienu tabletek antykoncepcyjnych mogą występować nieregularne miesiączki. Cykl reguluje się po pewnym czasie samoistne (zwykle do 6 miesięcy).

Jednak  krwawienia w trakcie stosunku płciowego nie są z pewnością czymś prawidłowym. Wymagają one niezwłocznej weryfikacji w badaniu ginekologicznym.