Podawanie Stronilu 7-letniemu dziecku

Witam, lekarz przepisał mojej bratanicy stronił, gdy przeczytałam ulotkę, trochę sie tym przeraziłam. Mam pytanie, czy ten lek można stosować u 7 letnich dzieci, wcześniej zapisał jej hydroksyzyne, a teraz zmienił. Dziewczyna wychowuje sie w rodzinie zastępczej, niedawno straciła ojca, którego jednak nie widywała na codzień. Jest niespokojna owszem, ma gorszy nastrój i boi sie bardziej niż wcześniej, ale czy to wskazane u tak małego dziecka podawanie silnego leku na depresje? Proszę o pomoc

Aleksander Ropielewski

Nie jestem tego w stanie stwierdzić bez możliwości oceny sytuacji klinicznej, dlatego niestety nie podejmę się odpowiedzi na Pani pytanie, ponieważ nie mam wystarczających informacji.