Podejrzenie guza chromochłonnego a ciśnienie krwi

witam mam 30 lat i po 3 dniowym pobycie w szpitalu spowodowanym wysokim ciśnieniem po przeprowadzonych badaniach jeden wynik był zly a mianowicie wysoki poziom anadrenaliny 162. i podejrzenie guza chromochłonnego co robic dalej czy to na pewno to i czy jest to cos groźnego ?

Piotr Pilarski

Guz chromochłonny może być przyczyną nadciśnienia. Sugeruje wizytę u endokrynologa aby prawidłowo pokierować diagnostyką.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki i przede wszystkim wykonanie badań z moczu oznaczając odpowiednie metabolity Proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.