Podwyższone OB u 11-latka

Witam mam na imię Jacek i chciałbym sie dowiedziec o podwyzszonym OB u dzieci . Mam syna ma 11 lat robiłem mu badania krwi i wyszło ze ma podwyższone OB ktore wynosi 23. Nie wiem co to oznacza ale ja sie boje w zeszłym roku zmarła moja zona na raka dlatego prosze o wiecej informacji na ten temat czy mojemu synkowi tez to grozi ?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!
OB jest wskaźnikiem nieswoistym. Jego izolowane podwyższenie nie świadczy o żadnej, specyficznej jednostce chorobowej. Jeżeli jest to jedyne odchylenie od normy w badaniach, nie ma powodów do niepokoju. U dzieci bardzo łatwo o podwyższenie tego wskaźnika. Najczęściej ma to związek ze stanem zapalnym (nawet banalne przeziębienie lub katar) lub z niedokrwistością. Myślę że nie ma Pan powodów do niepokoju, warto jednak by dziecko dla pewności obejrzał pediatra.