Podwyższony poziom kortyzolu a problemy z odchudzaniem

witam w ciagu ostatnich 8 miesiecy bardzo schudłam prawie 35 kg waga nie spada tak spektakularnie jak wczesniej wiec pomyslalam ze po prostu organizm walczy. nadal mam jakies 15-20 kg do zrzucenia . jestem po CHLO wszystkie wyniki badań mam super po za jednym KORTYZOLEM w ramach normy do 14 moj wynik wynosi 25. w moim zyciu nie brakuje stresu i raczej nie sposob go unikac :( prosze o informacje jak duzy jest moj problem z kortyzolem i czy przez niego waga moze nie spadac? jakie sa objawy?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Podwyższony poziom kortyzolu niekoniecznie musi być odpowiedzialny za objawy. Jego poziom zmienia się w zależności od pory dnia i w niektórych porach może być prawidłowy. Wskazana jest konsultacja u endokrynologa, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.