Podwyższony wskaźnik OB a nadciśnienie tęnicze

Witam mam 62 lata,od lat leczę się na nadciśnienie tętnicze,zrobiłam sobie badania i wynik OB wyszedł za wysoki bo 30 a norma jest do 20, również potas mam za wysoki bo 5.39 ,diet nigdy nie stosowałam ,waże 86 kg.przy wzroście 167 cm,słodycze jem garściami i nie mogę tego opanować.Z poważanie Janina

Lek. Paweł Baljon

Witam. OB jest nieswoistym wskaźnikiem stanu zapalnego podwyższającym się w wielu procesach zapalnych oraz chorobach ogólnoustrojowych. Wzrost poziomu potasu najczęściej świadczy zaś o upośledzonej wydolności nerek. Proszę zgłosić się do lekarza poz który wykona podstawowe badania krwi.