Pogłębiona kifoza piersiowa i badanie kręgosłupa

Pogłębiona kyfoza piersiowa intensywność sygnałów kregowych niejednorodna jak przypadku zmian zwyrodnienowych obnizona intensywność sygnałów krążków miedzykregowych w obrazachT2 zaleznych zmiany dehydratacyjne ob-nizona wysokość tarcz miedzykregowych TH7 TH8 , th8 th9, th11 th12 . Na poziomie th3th4 śladowa posrodkowa protruzja dokanałowa powoduje modelacje worka oponowego na poziomie th7 th8 , th8 th9 malego stopnia asymetryczne protruzje dokanalowe ucisk worka oponowego prosze o wyjasnienie

Aleksander Ropielewski

Opis badania przedstawia zmiany zwyrodnieniowe oraz opisuje sytuacje ucisku nerwow rdzenia kręgowego w kanale kręgowym spowodowanym przez protruzje krążka międzykręgowego. Sytuacje takie moga dawać dolegliwości bólowe kręgosłupa odcinak piersiowego oraz zaburzenia czucia nerwów położonych ponizej ucisku rdzenia. Wskazane leczenie zachowawcze (rehabilitacja), a w przypadku braku poprawy zabiegowe.