Półtoragodzinne opóźnienie w przyjęciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Witam, biorę trzecie opakowanie leku Qlaira, dzisiaj był dzień w którym miałam rozpocząć nowe opakowanie i tabletkę przyjęłam 1.5 godziny później niż moja stała pora przyjmowania. Czy ochrona antykoncepcyjna pozostała zachowana? Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Tak, ciągłość antykoncepcji została zachowana, nie ma powodów do obaw.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam. Wspomniany przez Panią preparat należy do grupy tabletek dwuskładnikowych. W przypadku ich stosowania 1,5 godzinne opóźnienie, nie zwiększa ryzyka zajścia w ciąże. Takie ryzyko dotyczy tabletek jednoskładnikowych. Pozdrawiam.