Pominięcie 8. tabletki antykoncepcyjnej Yaz

Biorę tabletki antykoncepcyjne Yaz od 10 stycz (sob). Nie zaczęłam pierwszego dnia miesiączki więc zgodne z zalecenem ginekologa nie współżyłam przed 7 dni. 17 stycznia o 19 (stała pora) miałam przyjąć 8. tabletkę. Niestety wypadła mi i nie mogłam jej znaleźć. O tej godzine nie mogłam już skonsultować się z lekarzem więc wzięłam następną tabletkę z blistra. Następnego dnia wzięłam kolejną, też o 19. Myślałam, że jestem bezpieczna- wczoraj (18 stycz) uprawiałam seks- dziś naszły mnie wątpliwości.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, powinna byc Pani chroniona, jednakże pod koniec blistry zalecałbym ze względu na pomniejszenie ilości tabletek zastosowanie dodatkowego zabezpieczenia. Pozdrawiam