Pominięcie tabletek placebo Daylette a brązowe plamienia śródcykliczne

Od dwóch lat zażywam tabletki antykoncepcyjne Daylette. Wcześniej nie działo się nic niepokojącego. Pierwszy raz również nie zrobiłam przerwy na krwawienie z odstawienia, tylko wzięłam kolejne opakowanie. Jednak prawie przez cały czas zażywania tabletek z drugiego opakowania mam plamienia brązowe, a teraz w ostatnich dniach czerwone, jakby okres. Dodam, że przyśpieszyłam przyjęcie tabletek placebo (ominęłam trzy białe) i dzisiaj zażyłam pierwszą placebo. Czy takie objawy są normalne?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jak Pani podaje zaczęła Pani przyjmować kurację nie do końca zgodnie z prawidłowym schematem i problemy mogą także z tego wynikać. Po drugie 2 letnia ciągła terapia powinna być w tym momencie przerwana w celu kilkumiesięcznej przerwy mającej dać szanse Pani organizmowi wrócić do fizjologicznych cykli. Pozdrawiam