Postępowania po operacji jajnika

Dzień dobry jestem juz po operacji jajnika prawego. Po 5 dniach mnie wypisali oczywiscie zaden lekarz mnie nie powiadomił co i jak jaka dieta czy ma byc taki brzuch spuchniety jak są szwy mam takie spuchniete miejsca jak kurze jajo pielegniarka powiedziała ze to normalne ile trwa taki ból i czy to ma tak byc. Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry, po zabiegu operacyjnym wskazana jest kontrola i zdjęcie szwów w Poradni Ginekologicznej, z reguły ma ona miejsce po 7 dniach, szczegóły powinny być zawarte w karcie wypisowej. Opuchlizna i dolegliwości bólowe mogą utrzymywać się do 2 tyg., rozejście się rany lub pojawienie się krwistej / ropnej wydzieliny wymaga pilnego kontaktu z lekarzem. Nie ma konkretnych zaleceń odnośnie diety, przez mies. po zabiegu należy powstrzymywać się od znacznej aktywności fizycznej. Doraźnie stosować można dostępne bez recepty środki przeciwbólowe.