Powiększone węzły chłonne szyi a infekcja

Witam przez miesiąc czasu miałam powiekszone wezly chlonne szyi i jeden u podstawy szyi były twarde i ruchome teraz zauważyłam że się zmniejszaja a jeden jest sprezysty lekarz rodzinny wykonał u mnie badania krwi wszystkie były w normie... czy jeśli wezly się od tego czasu pomniejszyły to czy jest nadal ryzyko że może to być objaw chloniak a? W sierpniu przechodziłam 3 tygodniowa angine czy możliwe że wezly były powiekszone po tej infekcji i tak długo się wchłaniają ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Węzły po infekcji mogą nawet pozostać na stałe powiększone. Jeśli morfologia była dobra, raczej nie ma powodu do niepokoju.
Pozdrawiam