Czy wynik bHCG powyżej 0 oznacza ciążę?

Dzień dobry. Jest mi trochę głupio zadawać takie pytanie ale strach i niepewność mnie już zjadają.19.04 doszło do zbliżenia ( ocieranie penisa o pochwę. Nie doszło do wytrysku chodź penis był mokry). Ale z obawy przed ciążą wzięłam po kilku godzinach tabletki po. Po 3-4 dniach Dostałam takie objawy jak płyn żółty czasem przezroczysty wyciekający z brodawek po nacisku. Ból piersi ale też ból mięśni, swędzenie oka, bardziej takie grypowe dolegliwości w tym też gorączka. Przez te powiększone piersi i płyn ze strachu że to ciąża zrobiłam oprócz testów aptecznych, które wyszły negatywnie ( tak wiem za szybko) zrobiłam również 18.04. test z krwi beta -hcg i wynik miałam <1.10 mlU/ ml wiem że wynik robiony 6-7 dni od incydentu ale czy możliwe że po takim zbliżeniu i wzięciu tabletki po mogę być w ciąży. Przepraszam bo pewnie to głupie pytania ale strach na wielkie oczy a mnie już boli od tego żołądek. I czy wynik badania Nie powinien być 0. Wyczytałam że każdy po wyżej 0 to ciąża,? Dziękuję za pomoc
KOBIETA, 40 LAT 2 tygodnie temu

Dzień dobry,

Objawy, które Pani opisuje wymagają konsultacji z lekarzem.

Taki wyciek z brodawki może oznaczać choroby nowotworowe piersi, zaburzenia hormonalne, ropnia piersi czy zakażenia grzybicze.

Natomiast wynik został zbyt szybko wykonany,na tym etapie oznacza brak ciąży.

Opisany przez Panią stosunek płci jest ryzykowany. Ponieważ przed ejakulacją jest preejakulat,w którym znajdują się żywe plemniki,jeśli taki płyn znajdzie się w okolicy przedsionka pochwy to może dojść do zapłodnienia.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska