Powiększony obwód brzucha, mimo braku ciąży

Witam, zacznę od początku.
Odbywałam z mężem stosunki do końca z wytryskiem, ale problem właśnie się zaczyna tu. Od 4 miesięcy okres był regularny, co prawda inny niż zwykle i tu się dziwie, ponieważ nigdy nie miałam regularnych miesiączek. Testy wychodzą negatywnie, więc jak nic ciąży myślę nie ma, ale teraz okres miał być 27 kwietnia i go nie ma do dziś. Testy negatywne, więc znów zaczyna się spóźniać.

I tu mam pytanie, ponieważ z miesiąca na miesiąc mam większy brzuch, wszyscy co mnie widzą twierdzą, że jestem w ciąży, bo to nie jest normalny brzuch np od objadania się, w co też było by mi ciężko uwierzyć, ponieważ ja bardzo mało jem. Mąż twierdzi, że z moim jedzeniem i ruchem powinnam być chuda jak patyk, a tu niestety na odwrót, brzuch mam jak w 4/5 miesiącu ciąży.

Chciałam się zapytać, czy to może być możliwe?

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Negatywne testy ciążowe, wykonane zgodnie z instrukcją wykluczają obecność ciąy - zwłaszcza, jeżeli wyszedł negatywnie więcej niż jeden raz. Dlatego proponuję poszukać innych przyczyn - pogorszonej przemiany materii (np. badania w kierunku niedoczynności tarczycy - oznaczenie TSH) oraz innych przyczyn powiększonego/wzdętego brzucha: w tym celu proponuję kontrolną wizytę u ginekologa oraz u lekarza pierwszego kontaktu. Być może będzie wskazane wykonane badanie usg jamy brzusznej. Proponuję również oznaczenie stężenia prolaktyny - nieraz w stanach jej zwiększonej produkcji, w ciele kobiety zachodzą zmiany przypominające zmiany właśnie w przebiegu ciąży, a zajście w ciążę jest utrudnione.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o testach ciążowych.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!