Poziom FSH a wiek naturalnej menopauzy

Witam, Słyszałam, że znając poziom hormonu FSH można mniej więcej określić wiek menopauzalny . Mam 40 lat i poziom mojego FSH wynosił 5,79 w 5 dniu cyklu. Muszę poddać się operacji usunięcia jajników i macicy, dlatego chciałabym znać wiek naturalnej menopauzy. Dziękuję za odpowiedź.
Lek. Tomasz Budlewski

Nie można tego określić. Wynik jest prawidłowy, taki jaki powinien być w powyższym dniu cyklu miesięcznego.