Poziom glukozy u 49-letniej kobiety

glukoza na czczo 118 mg/dl po 60 min - 225 mg/dl po 120 min - 117 mg/ dl lat 49, waga 90 kg kobieta proszę i interpretację wyniku
Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, glukoza na czczo jest nieprawidłowa, wskazuje na obecność stanu przedcukrzycowego. Proszę niezwłocznie zmodyfikować styl życia, ograniczyć spożycie tłuszczy i cukrów prostych, wprowadzić regularna aktywność fizyczną. Proszę skonsultować się z lekarzem zlecającym badanie. pozdrawiam