Poziom glukozy we krwi a nerwowość i drżenie rąk

Witam. Mam 24 lata od jakiegos czasu wykonuje pomiary cukru glukometrem z powodu spadku cukru... Na czczo cukier wynosi ok 84 po sniadaniu wzrasta do 120 i na poziomie 95-110 utrzymuje sie przez godz. Pozniej spada nawet do 65 i tu wlasnie pojawia sie problem...gdy cukier spada do tej wartosci zle sie czuje robie sie nerwowa,oblewam sie potem i drza mi rece choc nie zawsze odczuwam jakie kolwiek dolegliwosci. Boje sie ze gdy bede poza domem nie bede czula i zemdleje... Co robic?

Dobry wieczór,

Najprawdopodobniej ma Pani hipoglikemię reaktywną. Proszę skontaktować się z diabetologiem. Na chwilę obecną radziłbym spożywać częściej, ale za to mniej obfite posiłki. Proszę zwracać uwagę, aby nie miały one wysokiego indeksu glikemicznego (tabele można znaleźć w internecie).

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz