Poziom hemoglobiny w trzecim trymestrze ciąży a wpływ na dziecko

Jeśli jest hemoglobiny 9 w trzecim trymestrze ciąży czy ma wpływ na dziecko?

Milena Lubowicz

Dziecko również może mieć niedokrwistość. Taki poziom bezwzględnie wymaga suplementacji żelaza. Proszę pamiętać, że w czasie porodu dochodzi do utraty krwi, także poziom ten jeszcze spadnie i może to być niebezpieczne dla Pani i nawet wymagać transfuzji krwi.
Pozdrawiam