Prawidłowość badań OGTT

Witam, chciałam dowiedzieć się czy badania OGTT 75g są prawidłowe? Na czczo wynosił 105 mg/dl, po 1godz. 180mg/dl, po2godz. 143mg/dl. Proszę o interpretację. Dziękuję.

Dzień dobry,

Wyniki badań wskazują na stan przedcukrzycowy. Ma Pani nieprawidłową glikemię na czczo i nieprawidłową tolerancję glukozy. Jeśli ma Pani nadwagę lub jest Pani otyła, potrzebna jest normalizacja masy ciała. Jeśli jest Pani szczupłą osobą i ma Pani w rodzinie osoby z cukrzycą typu 1, warto na wszelki wypadek wykonać oznaczenie poziomu przeciwciał antyGAD. Najlepszym rozwiązaniem będziena pewno wizyta u lekarza, który po zbadaniu Pani i dokładnym zebraniu wywiadu zaleci Pani najlepsze postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz