Problem w relacji z mężczyznami

Od zawsze miałam problemy w kontaktach z mężczyznami. W podstawówce zdarzało się, że kolega plunął mi w twarz albo ja innego podrapałam po twarzy a on uderzył mnie w twarz. W gimnazjum koledzy z klasy nie lubili mnie. Zawsze byłam niepewna siebie i nieśmiała ale nigdy niemiła lub złośliwa. Teraz kiedy przyjmuje do pracy interesantów to często mężczyźni bywają wobec mnie protekcjonalni i oschli. Nie rozumiem czemu ale przez to mam problemy w kontaktach i boję się, że każdy będzie dla mnie niemiły

Witam,

Zachęcam, by umówiła się Pani do psychoterapeuty. Będzie Pani mogła zastanowić się nad mechanizmami funkcjonowania oraz nad Pani rolą w tym co dzieje się z Pani strony w relacjach z mężczyznami, a także nad wspomnianą małą pewnością siebie i nieśmiałością. Pomocy może Pani szukać w Poradniach Zdrowia Psychicznego lub w prywatnych gabinetach psychoterapeutów.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Żeby poprawić Pani sytuację, trzeba najpierw zbadać źródło problemu. A w tym wypadku niezbędny jest szczegółowy wywiad dotyczący tego jak funkcjonowała Pani w dzieciństwie, jaka była Pani relacja z ojcem i innymi mężczyznami w rodzinie, jaki ma Pani obraz samej siebie itd. Zachęcam zatem do wizyty u psychoterapeuty, z którymi będzie Pani mogła omówić wszystkie swoje pytania i obawy.

Pozdrawiam serdecznie.