Problem z połykaniem tabletek u 30-latki

Witam Od dawna mam problem z polykaniem tabletek (uraz z dziecinstwa) duzych w ogole nie lykam. Niestety teraz na zapalenie pecherza mam do wyboru zinnat,cipronex,nolicin. Po niedzieli z antybiogramem pojde do lekarza,ale czy tych tabletek naprawde nie mozna dzielic lub rozgryzac? Cipronex i nolicin sa bardziej skuteczne wiec te leki bym wolala,ale pewnie bede musiala poprosic o Zinnat w zawiesinie tylko jak sie wtedy to dawkuje? Tableki kiedys mi chciano przepisac 250mg,waze 47kg.

Witam.
Jeśli bakteria z posiewu jest wrażliwa na te 3 antybiotyki to nie znaczy, że Zinnat jest mniej skuteczny.
W zakażeniach układu moczowego stosuje się go w dawce 250 mg/dobę w 2 daw. podz. czyli 125mg co 12 godzin (w tabletkach lub w zawiesinie).
Większe dawki (250mg) stosuje się raczej w ostrym odmiedniczkowym zapaleniu nerek.