Problem z utrzymaniem wzwodu a uzależnienie od masturbacji

Witam.Mam 22 lata i od kilku lat jestem uzależniony od masturbacji.Niedawno z partnerką próbowaliśmy uprawiać seks.Próbowaliśmy ponieważ miałem problem osiągnąć wzwód.Na chwilę go miałem lecz był problem z utrzymaniem wzwodu.Czy jest to spowodowane masturbacją,stresem czy obawą że wcześniej nie miałem stosunku z partnerką ? Co zrobić żeby wszystko było wporządku podczas następnego stosunku ? Czy odstąpienie od masturbacji pomoże czy należy stosować jakieś leki ?

Dzień dobry!

Po jednorazowej próbie stosunku nie jest możliwe odgadnąć przyczyn trudności. Duża część pierwszych kontaktów seksualnych wiąże się z różnego rodzaju problemu.
Nie jest też możliwe odgadnąć, czy i jakie efekty może mieć rezygnacja z masturbacji.
Wobec problemu, jak Pan podejrzewa, uzależnienia od masturbacji konieczna jest jednak osobista konsultacja z psychologiem seksuologiem.

Pozdrawiam!