Problemy z nerwicą lękową i kołataniem serca

Witam.Od dłuższego czasu zmagam się z nerwicą lękową,najgorzej jest wtedy kiedy muszę wyjść z domu i coś załatwić.Miewam kołatania serca,nogi i ręce mrowieją,odczuwam silny lęk i chęć ucieczki .Psychiatra zlecił mi terapie u psychologa,czekam w kolejce i zanim tam dotrę mam przyjmować lek Afobam w momencie kiedy czuję że nadchodzi atak paniki.Czytam opinie i bardzo boję się tego leku,nie wiem jak mój organizm na niego zareaguje,czy można od niego umrzeć?dawka jest malutka-0,25m .Proszę o pomoc

Dzień dobry,

Od tego leku co najwyżej może się Pani uzależnić, stąd powinien być stosowany wyłacznie przez krótki okres.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam,
myślę, że psychoterapia to najlepsze rozwiązanie i dobrze, że już pani czeka w kolejce. Leki mają przede wszystkim pomóc, ale każdy lek, nawet ten dostępny bez recepty, może powodować efekty uboczny i dlatego tak ważne jest aby być pod stałą opieką lekarza. Gdyby zaczęły pojawiać się jakieś niepożądane skutki proszę jak najszybciej skontaktować się ze swoim lekarzem - nawet telefonicznie. Jeszcze raz podkreślam, że lek ten ma pani przede wszystkim wspomóc. Najważniejsza będzie terapia psychologiczna.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl