Prośba o analizę wyniku badania poziomu glukozy u 34-letniej kobiety

Witam! Pierwsze pobranie krwi na czczo - wynik: 95,9 mg/dL, potem glukoza 75g, następne pobranie nie po 2h a po 2h i 10 minutach wynik: 112,4 mg/dL. Czy to prawidłowy wynik? Martwi mnie te 10 minut spóźnienia czy mogło ono mieć wpływ na wynik badania?

Małgorzata Panek

Oba wyniki są prawidłowe.
Nieznaczne opóźnienie mogło spowodować niewielkie obniżenie glikemii, ale zważywszy że norma jest < 140mg/dl , nie ma Pani się czym martwić.
Proszę pokazać wyniki lekarzowi prowadzącemu.
Pozdrawiam