Proszę o analizę wyników badania

Witam, mam 37 lat. Oto moje wyniki badań, proszę o analizę. AST 31.8 U/L, ALT 67.1 U/L, cholesterol całkowity 260.5 mg/dl, HDl 50.8 mg/dl, LDL 145.78 mg/dl, trójglicerydy 319.6 mg/dl. Mocz: bilirubina neg mg/dl, urobilinoget norm mg/dl, ketony neg mg/dl, ciężar wł. 1.026, glukoza neg mg/dl, białko 37.2 mg/dl, krew neg, ery/ul, ph 6, nitraty neg mg/dl, leukocyty neg leu/ul, ocena mikroskopowa: leukocyty pojedyncze wpw, nabłonki płaskie pojedyncze wpw, klarowność przejrzysty, kolor żółty. Pozdrawiam.
37 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

W podanych badaniach zwraca uwagę wzrost aminotransferazy alaninowej (Alt) - enzymu specyficznego dla wątroby, który jest zazwyczaj spowodowany uszkodzeniem tego narządu. Przyczyn takiej sytuacji może być wiele, np. nieprawidłowa dieta, nadużywanie alkoholu, przyjmowane leki, wirusowe zapalenie wątroby. Nieprawidłowości występują również w lipidogramie - podwyższony poziom cholesterolu całkowitego, frakcji LDL (tzw. złego cholesterolu) i trójglicerydów, który w dłuższej perspektywie prowadzi do miażdżycy, a w jej konsekwencji do powikłań sercowo-naczyniowych. Wyjaśnienia wymaga także obecność białka w badaniu ogólnym moczu. W związku z tym wskazana byłaby wizyta u lekarza rodzinnego, który wdroży dalsze postępowanie diagnostyczne dotyczące powyższych nieprawidłowości, a także zaleci Panu odpowiednią dietę, redukującą poziomy lipidów.