Proszę o interpretację wyniku RTG klatki piersiowej u 30-latki

Rtg klatki piersiowej: Wzmożony rysunek okolooskrzelowy w dolnym polu pluca lewego. Kąty przeponowo-zebrowe wolne. Serce niepowiekszone. Wneki naczyniowe. Objawy: kaszel duszność bol w klatce piersiowej szybkie meczenie się stan podgoraczkowy utrzymujący się od 10 miesięcy.

Dzień dobry, wskazuje to najprawdopodobniej na zmiany związane z przewlekłym zapaleniem oskrzeli. Proszę zgłosić się do lekarza zlecającego badanie, w połączeniu z wywiadem i badaniem będzie możliwe postawienie diagnozy.