Proszę o konsultację wyników morfologii mojej 3letniej córeczki

Witam, moja córeczka ma 3 latka i 2 miesiące. Proszę o sprawdzenie jej wyników morfologii, ponieważ ma ona problemy z migdałkami i będzie mieć prawdopodobnie usuwane. Oto wyniki badania: RBC 4,70 mln/ul, HGB 13,0 g/dl, HCT 38,7%, MCV 82,3 fl, MCH 27,7 pg, MCHC 33,6 g/dl, RDW-CV 13,1%, RDW-SD 34,4 fl, WBC 7,6 tys./ul, LYM 3,9 tys./ul, MXD 0,5 tys./ul, NEU 3,2 tys./ul, LYM% 51,7%, MXD% 6,7%, NEU% 41,6%, PLT 314 tys./ul, PDW 9,8 fl, MPV 8,8 fl, P-LCR 16,0%. ROZMAZ RĘCZNY - NEUTROFILE 48%, EOZYNOFILE 2%, MONOCYTY 2%, LIMFOCYTY 48%. Proszę o weryfikację tych wyników badań, ponieważ laryngolog powiedział mi, że dzieci w wieku mojej córeczki zapadają na białaczkę, w związku z tym chciałabym wiedzieć, czy wyniki są prawidłowe. Dziękuję.

ponad rok temu

Witam!

W wykonanym badaniu morfologii krwi szczegółowo oceniono stężenia krwinek białych, zarówno w liczbach bezwzględnych, jak również procentowe, łącznie z wykonaniem rozmazu ręcznego. Nie budzą one niepokoju.

Pozostałe parametry, zarówno układu czerwonokrwinkowego, jak i megakariocytarnego (płytek krwi), są także prawidłowe.

Pozdrawiam