Przechowywanie tabletek hormonalnych w 12 stopniach temperatury

Czy przechowywanie tabletek antykoncepcyjnych w 12 stopniach temperatury przez 3 tygodnie może wpłynąć na ich skuteczność? Na opakowaniu jest napisane aby przechowywać je od 15 do 25 stopni.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nieznaczne obniżenie temperatury przechowywania tabletek nie powinno mieć istotnego wpływu na skuteczność tabletek. Nie ma zatem powodów do niepokoju.