Przedłużające się krwawienie a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry. Od trzech miesięcy stosuję tabletki antykoncepcyjne i dopiero teraz pojawił się skutek uboczny, a mianowicie krwawienia. W tych dniach brałam tabletki i przestałam, kiedy skończył się blister i miała być planowana miesiączka. Krwawienie więc trwało jakieś dwa tygodnie razem z miesiączką. Po tygodniu znów zaczęłam je brać - czyli wszystko tak jak powinno być. Czy jednak jestem zabezpieczona, robiąc przerwę chociaż krwawienie miało miejsce non stop?

Renata GrzechociĹska

Krwawienie nie wpływa na skuteczność tabletek. Jeśli sytuacja powtórzy się w końcu cyklu proszę udać się do ginekologa.