Przesunęłam miesiączkę. Czy muszę się dodatkowo zabezpieczać?

Witam. Po wybraniu 21 tabletek antykoncepcyjnych wzięłam kolejne 7 z następnego opakowania, aby przesunąć okres. W sumie wzięłam 28 tabletek, zrobiłam tydzień przerwy i od poniedziałku zacznę nowe opakowanie. Czy to nie wpłynie na skuteczność antykoncepcji? Czy jestem chroniona i nie muszę używać innych zabezpieczeń? Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tak, jest Pani zabezpieczona. Krwawienie przesunęła Pani bowiem zgodnie z "przepisem".

Pozdrawiam serdecznie!