Przesunięcie okresu tabletkami antykoncepcyjnymi

Witam! Czy mogę wziąć tabletki 9 dni przed okresem? Chodzi mi o opóźnienie okresu. Czy tabletki zagwarantują mi opóźnienie? Zaznaczam, że okres miewam regularnie, ale przez ciągłe myślenie i stres boję się, że miesiączka pojawi się wcześniej.

Witam serdecznie!

Tabletki hormonalne zaleca się przyjmować od pierwszego dnia cyklu. Dopuszczalne jest rozpoczęcie stosowania antykoncepcji hormonalnej między 2 a 5 dniem cyklu, ale w takiej sytuacji zabezpieczenie jest niepełne i przez pierwszych 7 dni zaleca się stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia.

Decyzja o rozpoczęciu nowego opakowania w połowie cyklu nie jest najkorzystniejsza. Na pewno nie można mówić o zapewnieniu pełnego zabezpieczenia. Miesiączka powinna ulec przesunięciu, ale także nie mamy tutaj takiej pewności. Proszę dodatkowo pamiętać, że w pierwszych 3 miesiącach stosowania antykoncepcji hormonalnej stosunkowo często obserwowane są plamienia śródcykliczne, będące działaniem niepożądanym preparatu.

Pozdrawiam