Przesuszona skóra i łupież oraz problemy ze stawami

Witam. Od 2 miesięcy mam problemy ze skórą, jest ona przesuszona, a na na głowie tworzy mi się łupież. W dodatku od 3 miesięcy mam problemy ze stawami, zaczęło się od bólu kolana i obecnie jest to silny ból w karku. Ból ten jest wędrujący. Mam także suche włosy i zdeformowane paznokcie. Czy ten stan rzeczy może być spowodowany niska wagą i złą dietą (mężczyzna 62kg i 178cm wzrostu),uprawianiem sportu (kolarstwa), albo boreliozą(rok temu ugryzł mnie kleszcz lecz nie miałem rumienia)?

Dzień dobry,
Objawy, które Pan podaje mogą mieć różne podłoże np.
suchość skóry może być przyczyną niedożywieniem (niedobór kwasów omega -3, witaminy A, witaminy C), niedoczynnością tarczcy, Hashimoto.
Bóle stawów to problem przeciążenia lub broreliozy. Nie zawsze musi wystąpić rumień.

Proszę zgłosić się do lekarza, by wykonać odpowiednie badania
- krwi - morfologia, TSH, fT3, fT4, anty -TPO, witamina D, przeciwciała w kierunku boleri, OB, CRP,
- badanie ogólne moczu.